Svářecí technika

Svářecí technika

SVÁŘECÍ TECHNIKA

ZONO - Invertorové svářecí stroje Omicron

Moderní svařovací zdroje "nazývané invertory" pracují na principu kombinování konstantního proudu a konstantního napětí. Procesů a metod svařování je velký počet, žádná z nich,...

SVÁŘECÍ TECHNIKA

ZONO - Invertorové svářecí stroje Omicron

Moderní svařovací zdroje "nazývané invertory" pracují na principu kombinování konstantního proudu a konstantního napětí. Procesů a metod svařování je velký počet, žádná z nich, ale není univerzálně nejlepší. Každý způsob má své specifické výhody a musí odpovídat druhu použití, např. druhu kovu, spoje, materiálu, požadovanému profilu svaru atd.. Základní metody svařování:

Obloukové svařování obalenou elektrodou (MMA)

využívá se zde obalu elektrody, která tavením vytváří ochranou atmosféru chránící roztavenou svarovou lázeň od nežádoucích účinků okolního vzduchu.

Netavnou elektrodou v ochranné atmosféře (TIG)

svařování wolframovou elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu (argon) se označuje TIG (Tungsten, Inert, Gas). K tavení spojovaných dílů slouží elektrický oblouk hořící mezi wolframovou elektrodou a spojovaným materiálem, elektroda se netaví a přídavný materiál se dodává pomocí přídavného drátu.

Holou odtavující se elektrodou v ochranné atmosféře

- v atmosféře inertního plynu (MIG) (argon)
- v atmosféře aktivního plynu (MAG) (CO2)
- pod tavidlem
- elektrostruskové

Plamenové svařování (kyslíko-acetylenové)

Zobrazit

Svářecí technika Počet produktů: 26

na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 26 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 26 položek